Informacja dotycząca wypłaty Bonu Ciepłowniczego.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 czerwca 2026

Szanowni Państwo,

W dniu 30 września 2025 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej (Dz. U. z 2025 r., poz. 1302 ze zm.).

Bon jest świadczeniem pieniężnym dla osób, które:
– korzystają z ciepła dostarczanego z sieci ciepłowniczej,

– spełniają określone kryterium dochodowe,
korzystają z ciepła, którego cena jednoskładnikowa za GJ wynosi więcej niż 170 zł netto.

 

Centrum Usług Społecznych w Sułowie działając z upoważnienia Wójta Gminy Sułów informuje, że na terenie Gminy Sułów brak jest dostawców ciepła systemowego.

Wobec powyższego brak jest podstaw prawnych do realizacji w/w ustawy o składanie wniosków o bon ciepłowniczy jest bezzasadne.