Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Gminne uroczystości majowe

23 kwietnia 2019


Wesołych Świąt!

16 kwietnia 2019


Uroczystości Patriotyczne AK w Deszkowicach

Przejdź do - Uroczystości Patriotyczne AK w Deszkowicach

W niedzielę 7 kwietnia br. w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Deszkowicach Pierwszych odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy Armii Krajowej poległych 6 kwietnia 1943 roku w walce z niemieckim okupantem. Żołnierze należeli do oddziału Adama Piotrowskiego pseudonim „Dolina”

8 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Uroczystości Patriotyczne AK w Deszkowicach

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Przejdź do - Turniej Wiedzy Pożarniczej

04 marca 2019 r. w Remizo-świetlicy w Sułowie odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej został zorganizowany przez Urząd Gminy w Sułowie.

Celem turnieju było wyłonienie jednego zawodnika z poszczególnych grup wiekowych do Eliminacji Powiatowych. Eliminacje przeprowadzono w formie testów składających się z 20 pytań. 

 

19 marca 2019


Czytaj więcej o: Turniej Wiedzy Pożarniczej

Konkurs kulinarny dla KGW

18 marca 2019


Turniej Sportowy o puchar Wójta Gminy Sułów 2019

Przejdź do - Turniej Sportowy o puchar Wójta Gminy Sułów 2019

O tym, że sport ma wielką moc nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Jest on nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia, buduje charakter,  motywuje i inspiruje, oraz uczy zasad zdrowej rywalizacji, dostarczając przy tym wielu emocji.

Sport wychowuje i kształtuje – takie właśnie motto przyświecało organizatorom VIII już edycji Turnieju Sportowego o puchar Wójta Gminy Sułów, który odbywał się w dniach 21-22 lutego br.

12 marca 2019


Czytaj więcej o: Turniej Sportowy o puchar Wójta Gminy Sułów 2019

Dzień Kobiet w Sułowie

Przejdź do - Dzień Kobiet w Sułowie

Kobiety od wieków inspirują twórców -  poetów i pisarzy, muzyków i malarzy, fotografów, projektantów i stylistów. Świadczy o tym niezliczona ilość utworów im poświęconych. W piosenkach, na płótnach, rzeźbach i zdjęciach odnajdziemy kobiece piękno, ukazywane w nieskończonej liczbie odsłon. Co stoi za tym fenomenem? Niejeden mężczyzna chciałby znać odpowiedź na to pytanie, tymczasem to wszystko, co w Nas Kobietach najpiękniejsze pozostaje nieuchwytne…i może właśnie dlatego budzi tę odwieczną ciekawość.

7 marca 2019


Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w Sułowie

Dzień Kobiet 2018 - Nagranie

 

6 marca 2019


Turniej

20 lutego 2019


Spotkanie Opłatkowe w Sąsiadce

Przejdź do - Spotkanie Opłatkowe w Sąsiadce

Tradycyjnie w okresie okołoświątecznym mieszkańcy wsi, miasteczek, często parafii spotykają się na organizowanych wspólnym wysiłkiem spotkaniach opłatkowych. Jest to doskonała okazja do integracji, do podzielenia się radościami i smutkami codziennego życia, zaś w dobie powszechnej samotności – do zwyczajnego spotkania się z naszymi sąsiadami. Wierni temu zwyczajowi mieszkańcy Sąsiadki – w czwartek 17 stycznia 2019 r. zorganizowali uroczyste spotkanie opłatkowe. Odbywało się ono w odświętnie przystrojonej remizo – świetlicy, z towarzyszeniem muzyki, w obecności licznie zgromadzonych gości i co bardzo ważne – w ciepłej, domowej atmosferze.

21 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Spotkanie Opłatkowe w Sąsiadce