Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień dziecka w Sułowcu

Przejdź do - Dzień dziecka w Sułowcu

 

 

5 czerwca 2019


III Festiwal Twórczości Patriotyczno-Chrześcijańskiej w Tworyczowie

5 czerwca 2019


Wyniki zawodów strażackich

5 czerwca 2019


Zostań z LGD" - teledysk naszego regionu

Przejdź do - Zostań z LGD" - teledysk naszego regionu

Lokalna Grupa DZiałania "Ziemia Zamojka" prowadzi projekt, którego celem jest nagranie teledysku promującego nasz region. Naszą gminę reprezentują dwie wokalistki zespołu "Pół na Pół" Paulina Bulak i Marlena Mazur. Premiera teledysku już niedługo :)

3 czerwca 2019


Zawody strażackie 2019

Przejdź do - Zawody strażackie 2019

 

 

2 czerwca 2019


Zawody strażackie w Deszkowicach

29 maja 2019


Zaproszenie na Dzień Dziecka

31 maja 2019


Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek w GBP w Sułowie

Przejdź do - Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek w GBP w Sułowie

8 maja każdego roku tradycyjnie obchodzony jest Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Święto ustanowione zostało w roku 1985, zaś jego celem jest podsumowanie pracy i osiągnięć zawodowych bibliotekarzy, a także ukazywanie ciekawych sposobów na budowanie wizerunku biblioteki jako instytucji.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie, każdego roku włącza się w celebrowanie Dnia Bibliotekarza, zapraszając do wspólnego świętowania dzieci i młodzież szkolną.

13 maja 2019


Czytaj więcej o: Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek w GBP w Sułowie

Św. Florian w Sułowie

Przejdź do - Św. Florian w Sułowie

Kult świętego Floriana jest w naszym kraju bardzo rozpowszechniony, a patron strażaków cieszy się wielkim szacunkiem. Nic więc dziwnego, że 4 maja każdego roku obchodzony jest bardzo uroczyście – jako patronalne święto i dzień poświęcony druhom strażakom. Tegoroczne obchody dnia św. Floriana odbywały się w Sułowie i rozpoczęły się jak zawsze uroczystym przemarszem strażaków spod budynku Remizy OSP do kaplicy pod wezwaniem bł. Czesława w Sułowie. Maszerujących prowadziła orkiestra dęta pod batutą Józefa Magryty. Następnie uroczystą mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. proboszcz Marek Gudz...

4 maja 2019


Czytaj więcej o: Św. Florian w Sułowie

Gminne Obchody Święta Flagi Państwowej

Przejdź do - Gminne Obchody Święta Flagi Państwowej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto zostało ustanowione w roku 2004, jest to zatem jedno z najmłodszych świąt państwowych i stanowi ono piękne dopełnienie tzw. „majówki” tradycyjnie celebrowanej w naszym kraju w pierwszych dniach miesiąca maja. Jego celem jest propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Data święta ma też swoje historyczne uzasadnienie. I tak, 2 maja 1945 roku polscy żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało – czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Był to akt symboliczny, zdobycie stolicy hitlerowskich Niemiec przyczyniło się do zakończenia II wojny światowej.

3 maja 2019


Czytaj więcej o: Gminne Obchody Święta Flagi Państwowej