Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Pół na Pół" na XXI Zamojskich Dniach Folkloru

Przejdź do - "Pół na Pół" na XXI Zamojskich Dniach Folkloru

Zespół "Pół na Pół" wziął udział w XXI Festwialu Zamojskie Dni Folkloru. W tym roku festiwal wyjątkowo odbywał się Online. Nasz zespół zaprezentował utwór "Siedem Czerwonych Róż".  W dniu 23 lipca 2020 r. Wicestarosta Zamojski Pan Witold Marucha wręczył dyplomy oraz pamiątkowe statuetki dla przedstawicieli Zespołów Śpiewaczych biorących udział w Festiwalu. Statuetkę odebrał Patryk Wójcik, nasz gminny kapelmistrz, a jednocześnie członek zespołu. Gratulujemy.

W rozwinięciu występ zespołu.

 

24 lipca 2020


Czytaj więcej o: "Pół na Pół" na XXI Zamojskich Dniach Folkloru

Obchody 76. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK

24 lipca 2020


Lubelskie rowerowe

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski – serdecznie zaprasza na Rajd rowerowy z grą terenową pod nazwą „Lubelskie rowerowe z KSOW-em”. Rajd przeznaczony jest dla mieszkańców obszarów wiejskich z województwa lubelskiego, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Start rajdu przewidziany jest na godzinę 10:00, rejestracja uczestników od godziny 9:00.

17 lipca 2020


Rolnik z Lubelskiego 2020

Rusza konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2020”! Organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Projekt ma za zadanie wyróżnić najlepszych rolników, którzy w Lubelskim mieszkają i prowadzą swoje gospodarstwa. W tym roku wybieramy najlepszych rolników w czterech kategoriach konkursowych. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur!

Konkurs, ze względu na zagrożenie epidemiczne, odbywa się bez wizytacji w gospodarstwach, dlatego też niezbędne jest przesłanie szerokiej dokumentacji osiąganych wyników i sukcesów związanych z gospodarstwem. Dodatkowo punktowane będzie dołączenie do zgłoszenia filmu promującego gospodarstwo.

17 lipca 2020


Czytaj więcej o: Rolnik z Lubelskiego 2020

Ekolubelskie 2020

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje pierwszą edycję konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne „Ekolubelskie 2020”. Zwycięzcy otrzymają tytuł „Lubelski Ekorolnik 2020”. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy i promocję gospodarowania metodami ekologicznymi, identyfikację i szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich rozwiązań w innych gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.

Do udziału zapraszamy rolników ekologicznych z województwa lubelskiego, którzy posiadają aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą i wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego, przedsiębiorców rolnych, przetwórców produktów ekologicznych, producentów i sprzedawców płodów rolnych MOL, RHD.

17 lipca 2020


Czytaj więcej o: Ekolubelskie 2020

KGW z Sąsiadki - najpiękniejsze rękodzieło w powiecie!

Przejdź do - KGW z Sąsiadki - najpiękniejsze rękodzieło w powiecie!

W miniony weekend w hali sportowej OSiR w Zamościu odbył się trzeci półfinał konkursu wojewódzkiego „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. W spotkaniu wzięły udział panie z kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń z powiatów: zamojskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego i janowskiego.

Trzy komisje konkursowe oceniły łącznie prawie setkę produktów zgłoszonych w trzech kategoriach;

-szarlotka,

-wyroby kulinarne z dodatkiem lubelskich jabłek,

-rękodzieło

Wśród nagrodzonych kół z powiatu zamojskiego znalazły się Panie z KGW w Sąsiadce, które zajęły pierwsze miejsce za wyroby rękodzielnicze „Wiano dziewczyny wiejskiej”.

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

14 lipca 2020


Konkurs fotograficzny

9 lipca 2020


Konkurs

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego  organizuje konkurs pod nazwą: ,,Rolnik z Lubelskiego 2020’’, który stwarza okazję do promocji oraz wyróżnienia najlepszych rolników w czterech kategoriach konkursowych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, ogrodnictwo, sadownictwo.

Formularz zgłoszeniowy należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego z dopiskiem  ,,Rolnik z Lubelskiego 2020’’ do dnia 24 lipca 2020 r.

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego, na której zawarte są wszystkie informacje dotyczące konkursu https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/szukamy-najlepszych-rolnikow-z-lubelskiego/.

9 lipca 2020


Konkurs kulinarny "Letnie orzeźwienie"

1 lipca 2020


Konkurs kulinarny "Letnie orzeźwienie"

30 czerwca 2020