Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

I Turniej Łuczniczy

21 września 2021


I Turniej Łuczniczy - Sutiejsk 2021

10 września 2021


„Narodowe czytanie” 2021 w Gminie Sułów

Przejdź do - „Narodowe czytanie” 2021 w Gminie Sułów
W poniedziałek 6 września miała miejsce gminna odsłona „Narodowego Czytania” - ogólnopolskiej akcji promującej i popularyzującej polską literaturę oraz czytelnictwo. Podczas jubileuszowej dziesiątej edycji tego wydarzenia pod patronatem Pary Prezydenckiej, w całej Polsce czytano „Moralność Pani Dulskiej’ autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
 
Gmina Sułów od wielu lat włącza się w organizację „Narodowego Czytania”, przygotowując lokalne inscenizacje, z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a także jak choćby w roku bieżącym z udziałem zaproszonych gości.
 
Tegoroczna odsłona wydarzenia miała miejsce w Sali konferencyjnej budynku Centrum Społeczno – Kulturalnego w Sułowie. Jej organizatorem była jak zawsze Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie we współpracy ze szkołami podstawowymi w Sułowie, Tworyczowie oraz Michalowie. Tym razem do udziału w akcji zaproszono także przedstawicieli władz samorządowych – Pana Wójta Leona Bulaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Ryszarda Pietrykowskiego. Z ramienia Rady Gminy Sułów w „Czytaniu” brali także udział Pani Katarzyna Kościk wraz z córką Agatą oraz Pan Adam Braszko, zaś Panie Henryka Bazeli, Irena Brodaczewska oraz Jolanta Franczak reprezentowały stowarzyszenie „Nasz Sułowiec”. GBP w Sułowie jako główny organizator lokalnej odsłony wydarzenia również był w tym roku reprezentowany, fragmenty lektury czytały Panie Marta Radzik oraz Maria Godzisz.
 
Czytano Akt I, z podziałem na sceny. Młodymi lektorami byli oczywiście uczennice i uczniowie szkoły podstawowej w Sułowie: Emilia Kuźma, Andżelika Wyłupek, Magdalena Sobstyl, Maksymilian Bartnik, szkoły podstawowej w Tworyczowie: Julia Dumała, Gabriela Widz i Wojciech Dumała, szkoły podstawowej w Michalowie: Aleksandra Misiarz, Martyna Niedbała oraz Arleta Chwiejczak. Oprócz „czytających” na wydarzenie przybyli także reprezentujący swoje szkoły uczniowie klas VIII pod opieką nauczycieli: Pani Małgorzaty Szymanek, Pani Marzeny Złomańczuk oraz Pani Dominiki Kondras.

8 września 2021


Narodowe Czytanie

3 września 2021


82. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2021


Dożynki Gminne 2021 - Źrebce

Przejdź do - Dożynki Gminne 2021 - Źrebce

Fotorelacja z Dożynek Gminnych 2021. Szersza relacja już wkrótce :)

25 sierpnia 2021


Sukces na Dożynkach Powiatowych w Sitnie

Przejdź do - Sukces na Dożynkach Powiatowych w Sitnie

Serdecznie gratulujemy Delegacji Gminy Sułów na Dożynki Powiatowe w Sitnie. Naszą gminę reprezentowali w tym roku mieszkańcy Deszkowic Pierwszych oraz władze gminy Sułów w osobie Wójta Leona Bulaka i Pani Skarbnik Aleksandry Zając. Wieniec przygotowany przez pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rozłopach zajął zaszczytne III miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych. Jeszcze raz gratulujemy!

25 sierpnia 2021


Czytaj więcej o: Sukces na Dożynkach Powiatowych w Sitnie

Tour de Pologne

Przejdź do - Tour de Pologne

Ukoronowaniem kolarskich wydarzeń tegorocznego sierpnia był przejazd  przez malownicze tereny gminy Sułów kolarzy biorących udział w jednym z najbardziej znanych wyścigów kolarskich w skali Europy – 78 Tour de Pologne.  W poniedziałek 9 sierpnia rozpoczął się I etap kolarskiej rywalizacji. Zawodnicy wyruszyli z Placu Zamkowego w Lublinie, mając do pokonania trasę z Lublina do Chełma o łącznej długości 216 km. Peleton liczący 153 kolarzy przejeżdżał, jak pisali sami organizatorzy wydarzenia, przez „urokliwe i bogate w walory przyrodnicze tereny Lubelszczyzny”. Była to oczywiście znakomita promocja dla wszystkich miejscowości i gmin, które szczęśliwie znalazły się na trasie przejazdu słynnego Tour de Pologne, w tym i dla gminy Sułów. Peleton wjechał do naszej gminy od strony Gruszki Zaporskiej, następnie do miejscowości Sułowiec i dalej w stronę Tworyczowa i Kitowa w kierunku Gruszki Małej. I tutaj po raz kolejny trasę wyścigu zabezpieczali druhowie strażacy z gminnych jednostek OSP m.in.: z Sułowca, Tworyczowa, Kitowa, Sułowa, Źrebiec, Deszkowic Pierwszych i Sułówka.

Wspólny wysiłek wielu zaangażowanych osób, jak i dobre zorganizowanie pozwoliły na bezpieczny przejazd kolarzy przez teren gminy Sułów. Organizatorzy wyścigu przekazali na ręce Pana Wójta Leona Bulaka podziękowanie za staranne i rzetelne przygotowanie zabezpieczenia trasy.  Wszystkim kolarzom życzymy dalszych sukcesów, kibicom niezapomnianych sportowych wrażeń. Liczymy na to, że organizatorzy Tour de Pologne w kolejnych latach będą pamiętali o malowniczej Lubelszczyźnie, umacniając na tych terenach sportowego ducha.  

 

16 sierpnia 2021


Zaproszenie na Dożynki Gminne

18 sierpnia 2021


Kolarskie zmagania w Kulikowie

Przejdź do - Kolarskie zmagania w Kulikowie
Przedstawiamy wyniki i  fotorelacje z wyścigów, które odbyły się na terenie naszej gminy:
07.08.2021 r. Memoriał im. Trenera Kazimierza Kowalczyka w kolarstwie szosowym
08.08.2021 r. Memoriał im. Feliksy Poździk w kolarstwie szosowym

11 sierpnia 2021


Czytaj więcej o: Kolarskie zmagania w Kulikowie