Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pożegnanie Lata w Kulikowie

Przejdź do - Pożegnanie Lata w Kulikowie

 

 

 

21 sierpnia 2019


Dożynki Gminne 2019

19 sierpnia 2019


Pożegnanie Lata na Wyspie Kulików

12 sierpnia 2019


Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Sułów

Przejdź do - Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Sułów
 
W ubiegłą niedzielę, nad zalewem w Kulikowie odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sułów, Pana Leona Bulaka. Dla najlepszych przygotowano okazałe puchary oraz cenne nagrody, lecz każdy startujący mógł liczyć też na nagrodę pocieszenia. Startowało 22 wędkarzy a wyniki przedstawiają się następująco:

30 lipca 2019


Czytaj więcej o: Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Sułów

Festiwal Turystyczny w Nieliszu

Przejdź do - Festiwal Turystyczny w Nieliszu

Promowanie turystyki i pokazywanie największych atrakcji regionalnych to jedno z ważniejszych zadań każdej gminy. Poszczególne samorządy realizują je w miarę swoich możliwości, podejmując w tym względzie wiele różnorodnych działań. Festiwal Turystyczny w Nieliszu, to jedna z inicjatyw, która pozwala poszczególnym gminom na zaprezentowanie tego wszystkiego, co stanowi o ich atrakcyjności, zwłaszcza pod kątem turystyki.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 11 gmin, w tym, jak co roku gmina Sułów, która na swoim stoisku promocyjnym zaprezentowała...

29 lipca 2019


Czytaj więcej o: Festiwal Turystyczny w Nieliszu

Prezentacja Gminy w TVP3 Lublin

28 lipca 2019


Sekrety Wsi - nr 7 (75) - Lipiec 2019

23 lipca 2019


Sąsiedzkie Spotkania 2019

Przejdź do - Sąsiedzkie Spotkania 2019

Obchodzony 20-go lipca każdego roku odpust parafialny ku czci bł. Czesława w Sułowie, tradycyjnie gromadzi mieszkańców wsi na wspólnym świętowaniu. Patronalne święto celebrowane jest zawsze bardzo uroczyście i zgodnie z wypracowaną przez lata tradycją połączone z festynem pod nazwą „Spotkania Sąsiedzkie”. Także i w tym roku zadbano o godną oprawę odpustu. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Marek Gudz, zaś kazanie wygłosił Ojciec Juniper, Bernardyn z klasztoru w Radecznicy. Druhowie strażacy z terenu gminy Sułów godnie reprezentowali lokalne jednostki OSP, biorąc czynny udział w uroczystościach odpustowych. Na zakończenie mszy św. odbyło się poświęcenie nowych drzwi oraz schodów prowadzących do kaplicy w Sułowie.

Wczesnym popołudniem rozpoczęła się część artystyczna i rozrywkowa festynu...

22 lipca 2019


Czytaj więcej o: Sąsiedzkie Spotkania 2019

Sąsiedzkie Spotkania 2019

17 lipca 2019


IV Piknik Archeologiczny w Sąsiadce

Przejdź do - IV Piknik Archeologiczny w Sąsiadce

O historii wczesnośredniowiecznego grodziska Sutiejsk pisaliśmy już wiele razy. Wszystko po to, by zachować pamięć o wielowiekowym dziedzictwie grodu, który szczęśliwie położony jest w obrębie gminy Sułów. Miejsce to stanowi atrakcję nie tylko dla pasjonatów historii, szczególnie tej wczesnośredniowiecznej, ale i dla turystów odwiedzających naszą gminę i tych, podróżujących po Roztoczu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, a także pielęgnując przekonanie, że żywe lekcje historii mają największą siłę oddziaływania, w niedzielę 14 lipca, odbył się  4. już Piknik Archeologiczny, organizowany przez Gminę Sułów, Stowarzyszenie „Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk”, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksy Poździk w Sułowie oraz Powiat Zamojski.

16 lipca 2019


Czytaj więcej o: IV Piknik Archeologiczny w Sąsiadce