Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Turniej o Puchar Wójta Gminy Sułów rozstrzygnięty

Przejdź do - Turniej o Puchar Wójta Gminy Sułów rozstrzygnięty

W dniach 8-9 lutego 2024 r. w sali widowiskowej GBP w Sułowie odbyły się zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Sułów Pana Leona Bulaka. Dzieci, młodzież i doroli rywalizowali w czterech konkurencjach: tenisie stołowym, bilardzie, piłkarzykach oraz rzutkach. Zmagania dostarczyły wielu sportowych emocji a wyniki prezentują się następująco:

Tenis Stołowy:
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Krukowski Stanisław
2 miejsce – Mróz Kacper
3 miejsce – Wyłupek Dawid
 
Kategoria „Dziewczyny”
1 miejsce – Popielec Oliwia
2 miejsce – Pietrykowska Natalia
 
Kategoria „Chłopcy”
1 miejsce – Wyłupek Wiktor
2 miejsce – Łapa Krystian
3 miejsce – Bulak Mateusz
 
Bilard:
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Krukowski Stanisław
2 miejsce – Bulak Mariusz
3 miejsce – Mróz Kacper
 
Kategoria „Młodzież”
1 miejsce – Górniak Oliwia
2 miejsce – Bulak Mateusz
3 miejsce – Kowalski Damian
 
Rzutki:
Kategoria „Młodzież”
1 miejsce - Oliwia Górniak
2 miejsce – Wiktoria Banach
3 miejsce – Sebastian Kowalski
 
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Krukowski Stanisław
2 miejsce – Bulak Mariusz
 
Piłkarzyki:
Kategoria „Młodzież”
1 miejsce – Sebastian Kowalski
2 miejsce – Aleksandra Tokarz
3 miejsce – Przemysław Hamerla
 
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Bulak Mariusz
2 miejsce – Krukowski Stanisław
 
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich zapraszamy na kolejna edycję turnieju w przyszłym roku.

13 lutego 2024


Gminne Spotkanie Opłatkowe 2023

Przejdź do - Gminne Spotkanie Opłatkowe 2023
 
28.12.2023 r. odbyło się „Gminne Spotkanie Opłatkowe”, którego organizatorami byli Gminę Sułów, GBP w Sułowie, Parafia pw. Świętych apostołów Piotra i Pawła w Tworyczowie, Stowarzyszenia i KGW z terenu gminy Sułów. Ten silny w tradycje moment to doskonała okazja na zatrzymanie się i odpoczęcie od świątecznej gorączki lub przeżycia niedawno przeżytych, magicznych chwil, jeszcze raz.
 
To również doskonała okazja do otworzenia się na innych i doświadczenia wzajemnej życzliwości, a najlepiej uczynić to przy pięknych dekoracjach, pachnących pysznościach i wspólnym kolędowaniu. Zgodnie z tradycją zaczęliśmy od kilku słów wstępu, noworocznych życzeń od Wójta Gminy Pana Leona Bulaka i odczytania przez ks. Marka Gudza fragmentu pisma świętego i poprowadzenie wspólnej modlitwy, po której wszyscy wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem.
 
Później czekała nas uczta dla ciała i ducha. Dzięki Dziecięco Młodzieżowej Orkiestrze z Gminy Sułów i Nielisz oraz występom Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych czas upłyną niezwykle miło i przyjemnie. Czas upłyną również pod znakiem pięknych zapachów i smaków dzięki pięknie przystrojonym i zastawionym świątecznym jadłem stołom przygotowanym przez: KGW Sułów; KGW Michalów; KGW Sąsiadka; Stowarzyszenie Nasz Sułowiec; Stowarzyszenie Więź Pokoleń (Deszkowice Drugie); KGW Rozłopy.
 
Na koniec występów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, w którym każde KGW i Stowarzyszenie biorące udział otrzymało nagrodę. Komisja sędziowska, w skład w której wchodzili: Zbigniew Santus, Anna Pietrykowska-Pawelczyk oraz Arkadiusz Socha zdecydowali, iż miejsca na podium zajmą:
1. KGW Michalów
2. KGW Sułów
3. KGW Rozłopy
 
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i życzymy zdrowia i pomyślności w nadchodzącym 2024 roku.

29 grudnia 2023


Szopka w słoiku - podsumowanie warsztatów w bibliotece

Przejdź do - Szopka w słoiku - podsumowanie warsztatów w bibliotece

Choć świąteczny klimat z komercyjnej strony atakował nas już od dawna, to w  Gminnej Bibliotece w Sułowie zagościł właśnie teraz.

Dzięki warsztatom z tworzenia stroików Bożonarodzeniowych prowadzonym przez Panią Barbarę Mamonę, bibliotekę nawiedził duch świąt i mamy nadzieję, że będzie nam towarzyszyć przy okazji innych przedświątecznych wydarzeń organizowanych w naszej placówce. Stworzone przez uczestników dzieła były naprawdę fascynujące, a pomysł stworzenia oświetlonej szopki w szklanym słoiku bardzo trafiony. Mamy nadzieję, że każde stworzone tego dnia dzieło będzie tworzyć świąteczny klimat w domu, do którego zostało zabrane.

Nasza biblioteka postanowiła wrócić do czynności, które jako pierwsze przychodzą na myśl gdy wspomina się udane święta, czyli wspólnemu tworzeniu dekoracji przy śmiechu i dobrej zabawie w obecności bliskich, przyjaciół i znajomych.

4 grudnia 2023


Warsztaty z rękodzieła - szopka w słoiku

27 listopada 2023


Konkurs mikołajkowy

23 listopada 2023


11 Listopada - Święto Niepodległości

10 listopada 2023


Obchody Święta Niepodległości

6 listopada 2023


Warsztaty z rękodzieła

Przejdź do - Warsztaty z rękodzieła

26 października odbyły się pierwsze z zimowych warsztatów organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie. Uczestniczki warsztatów pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty Pani Doroty Malowanej stworzyły piękne pudełka, do wykorzystania przez siebie w domu.

 

30 października 2023


Nowopowstałe studio nagrań przyciąga młodych artystów

 

Studio nagrań w zmodernizowanej bibliotece przyciąga uwagę młodych artystów. Dzięki niemu, mają okazje wypróbować swoje umiejętności, poćwiczyć lub nagrać własne kawałki.

Powoli młode talenty wychodzą z cienia, a nawet zaczynają zawiązywać się nowe zespoły. Co jeszcze? Czas pokaże. Ważne, że te, jak i inne aktywności są dostępne w naszej bibliotece.

 

20 października 2023


Zapraszamy na warsztaty

20 października 2023