Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Sułów 1940 – Cichy Bohater

Historia, którą chciałbym przedstawić, z powodzeniem mogłaby posłużyć jako materiał na scenariusz filmowy. Przedstawia się dość sensacyjnie i nieprawdopodobnie. To, co wydarzyło się 78 lat temu w mrocznym okresie naszej historii sprawia, że dreszcz emocji przeszywa całe ciało. Czas, w jakim przyszło nam  Polakom  żyć można porównać do piekła na ziemi, jakie zgotowały nam dwa wrogie systemy totalitarne. Czas, kiedy życie ludzkie nie przedstawiało żadnej wartości, a pogarda i nienawiść święciły triumfy.
 

16 lutego 2018


Czytaj więcej o: Sułów 1940 – Cichy Bohater

Zimowy Turniej Gier Stołowych

Przejdź do - Zimowy Turniej Gier Stołowych

Zimowy Turniej Gier Stołowych o Puchar Wójta Gminy Sułów odbył się w tym roku już po raz siódmy. Termin turnieju został wyznaczony tradycyjnie podczas ferii. 8 i 9 lutego w świetlicy remizy w Sułowie spotkali się Ci wszyscy, którzy nie tylko kochają sport, ale i nie boją się rywalizacji.

15 lutego 2018


Czytaj więcej o: Zimowy Turniej Gier Stołowych

Turniej Gier Stołowych

1 lutego 2018


Gminne Spotkanie Opłatkowe

Przejdź do - Gminne Spotkanie Opłatkowe

29 grudnia 2017


Spotkanie opłatkowe

22 grudnia 2017


Zaduszki strażackie

W ostatnią niedzielę października, odbyły się organizowane po raz szósty strażackie Zaduszki. Uroczystość zorganizowana w tworyczowskim kościele parafialnym, z inicjatywy i przy współpracy z ks. proboszczem Markiem Gudzem, miała jak co roku uczcić pamięć zmarłych, należących do strażackiej rodziny.

17 listopada 2017


Czytaj więcej o: Zaduszki strażackie

Święto Niepodległości

Przejdź do - Święto Niepodległości

„A czy Ty oddałbyś życie za Ojczyznę?” - słowa wypowiedziane przez Nike z sułowskiej sceny to nie tylko część przedstawienia. Jest to uniwersalne pytanie, aktualne przez wieki, skierowane do każdego z nas. Obecnie. Każdy osobiście powinien sobie na nie odpowiedzieć. Święto Niepodległości jest idealnym czasem, by zastanowić się nad tymi słowami.

14 listopada 2017


Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

7 listopada 2017


Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiety Wiejskiej

Przejdź do - Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiety Wiejskiej

Zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z grudnia 2007 r. datę tego święta ustalono na dzień 15 października, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Żywności. W dokumencie tym podkreślono, że w wielu częściach świata to kobiety zajmują się uprawą i hodowlą, zapewniając żywność, wodę i opał swoim rodzinom. Podkreślić też należy, że kobiety wiejskie stanowią 25% ludności świata. Jest nas bardzo dużo, kobiet, które nie tylko potrafią pracować, dbać o dom i rodzinę, ale znajdują również czas na naukę, na przyjemności i aktywność społeczną.

17 października 2017


Czytaj więcej o: Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiety Wiejskiej

Wakacje z Bogiem

Przejdź do - Wakacje z Bogiem

Tradycyjnie już po raz czwarty Stowarzyszenie Pro nobis w Tworyczowie zorganizowało Wakacje z Bogiem w Tworyczowie dla dzieci i młodzieży z powiatu zamojskiego.

15 sierpnia 2017


Czytaj więcej o: Wakacje z Bogiem