Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Turniej

20 lutego 2019


Spotkanie Opłatkowe w Sąsiadce

Przejdź do - Spotkanie Opłatkowe w Sąsiadce

Tradycyjnie w okresie okołoświątecznym mieszkańcy wsi, miasteczek, często parafii spotykają się na organizowanych wspólnym wysiłkiem spotkaniach opłatkowych. Jest to doskonała okazja do integracji, do podzielenia się radościami i smutkami codziennego życia, zaś w dobie powszechnej samotności – do zwyczajnego spotkania się z naszymi sąsiadami. Wierni temu zwyczajowi mieszkańcy Sąsiadki – w czwartek 17 stycznia 2019 r. zorganizowali uroczyste spotkanie opłatkowe. Odbywało się ono w odświętnie przystrojonej remizo – świetlicy, z towarzyszeniem muzyki, w obecności licznie zgromadzonych gości i co bardzo ważne – w ciepłej, domowej atmosferze.

21 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Spotkanie Opłatkowe w Sąsiadce

Gminne Spotkanie Opłatkowe w Sułowie

Przejdź do - Gminne Spotkanie Opłatkowe w Sułowie

 

 

3 stycznia 2019


Setna rocznica odzyskania niepodległości

8 listopada 2018


Jubileusz Złotych Godów

Przejdź do - Jubileusz Złotych Godów

O małżeństwie i trwaniu w nim napisano już pewnie wszystko. Okrągłe sentencje, piękne zdania, aforyzmy i wiersze. Tymczasem istota dobrego, udanego związku z całą pewnością nie zawiera się tylko w słowach. Wiedzą o tym ci, którzy w małżeństwie trwali najdłużej i doczekali się tzw. złotych godów, czyli 50 – tej rocznicy ślubu.

15 października 2018


Czytaj więcej o: Jubileusz Złotych Godów

Kapliczki – miniatury świątyń

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska, Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie realizuje projekt pod nazwą „Kapliczki – miniatury świątyń”.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona inwentaryzacja kapliczek i krzyży znajdujących się na terenie gminy Sułów. Fotografie wybranych miejsc wraz z opisami, posłużą następnie do wydania publikacji w formie albumu. Integralną częścią projektu będą także warsztaty rzeźbiarskie, oraz uroczysta wystawa prac wykonanych przez uczestników podczas zajęć z rzeźby.

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”

10 października 2018


„Dotknąć historii”

Powszechnie wiadomo, że ten kto żyje z pasją, żyje bardziej, dlatego rozwijanie zainteresowań, poszukiwanie hobby i ciekawych sposobów na wyrażanie siebie nigdy nie straci na wartości. Ciekawość świata trzeba jednak rozwijać od najmłodszych lat, a wycieczki są jedną z tych aktywności, na które wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. I chociaż wrzesień to już preludium jesieni, tegoroczna piękna aura wyjątkowo sprzyjała wyprawom w plener.

25 września 2018


Czytaj więcej o: „Dotknąć historii”

„Był pierwszy dzień przedwiośnia…”

W piątek 7 - go września o godzinie 11.00, na placu przed remizą w Sułowie odbyło się „Narodowe Czytanie” Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Ta jedyna w swoim rodzaju akcja czytelnicza każdego roku gromadzi coraz więcej uczestników. Od kilku lat w kolejnych jej edycjach uczestniczy także Gmina Sułów. Tegoroczne „Czytanie” zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksy Poździk przy współudziale Szkół Podstawowych z Sułowa, Michalowa oraz Tworyczowa. Oprawa artystyczna wydarzenia spoczywała w rękach Pani Anny Jaworskiej i Pani Marii Bartoszczyk oraz młodzieży z grupy teatralnej.

11 września 2018


Czytaj więcej o: „Był pierwszy dzień przedwiośnia…”

Dożynki gminno-parafialne

Przejdź do - Dożynki gminno-parafialne

Kiedy słychać pierwsze dźwięki tradycyjnej pieśni dożynkowej, kiedy w rękach starostów pojawia się chleb, w uroczystym nastroju rusza korowód pełen darów, a misternie zdobione wieńce budzą podziw i dumę - wiadomo już, że nadszedł czas dziękczynienia za plony. Dożynki stanowią przecież ukoronowanie całorocznego trudu rolniczej pracy, są także podziękowaniem za urodzaj i prośbą o pomyślność na nadchodzące lata.

27 sierpnia 2018


Czytaj więcej o: Dożynki gminno-parafialne

Dożynki gminno-parafialne

20 sierpnia 2018