Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Święto Kobiety Wiejskiej w Sąsiadce

Przejdź do - Święto Kobiety Wiejskiej w Sąsiadce

 

 

 

9 października 2019


Złote Gody 2019

Przejdź do - Złote Gody 2019

14 par z naszej gminy w tym roku obchodziło Jubileusz 50-lecia małżeństwa. Zorganizowana przez Urząd Gminy w Sułowie, uroczystość  tzw. „Złotych Godów” odbyła się 05 października w „Starej Remizie” w Sułowie. Przybyłe pary otrzymały medale i honorowe legitymacje od prezydenta Pana Andrzeja Dudy oraz gratulacje od Wójta Gminy Sułów Pana Leona Bulaka. Dla przybyłych gości wystąpił zespół Zaburzanki, który na scenie jak i przy wspólnej biesiadzie przy stołach porywał co rusz szanownych Jubilatów do tańca. Osobiste gratulacje Jubilatom złożył również, przybyły specjalnie do Sułowa, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Pan Krzysztof Gałaszkiewicz.

6 października 2019


Czytaj więcej o: Złote Gody 2019

Kiermasz krzewów

4 października 2019


Święto Pieczonego Ziemniaka

Przejdź do - Święto Pieczonego Ziemniaka

Wrzesień to pierwszy jesienny miesiąc, to okres intensywnych prac w gospodarstwach, ogrodach i sadach, a także czas, gdy tradycyjnie robi się wykopki. I to właśnie ziemniak stał się motywem przewodnim festynu rodzinnego pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka”, który odbył się w niedzielę 22-go września w remizo – świetlicy w Deszkowicach Pierwszych. Organizatorami wydarzenia byli: członkinie i członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Deszkowic Pierwszych, druhowie strażacy z lokalnej jednostki OSP, oraz wszyscy mieszkańcy miejscowości. Imprezę współorganizowała Gmina Sułów oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie.

24 września 2019


Czytaj więcej o: Święto Pieczonego Ziemniaka

Piknik rodzinny - Święto Pieczonego Ziemniaka

13 września 2019


Narodowe Czytanie

Przejdź do - Narodowe Czytanie

9 września 2019 roku społeczność naszej gminy już po raz kolejny wzięła udział w akcji „Narodowego Czytania”, które odbyło się w budynku „Starej Remizy”. Wydarzenie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie we współpracy ze szkołami podstawowymi z terenu naszej gminy: SP w Sułowie, SP w Tworyczowie i SP w Michalowie.

W tym roku do czytania zostały wybrane polskie nowele.

Każda ze szkól przygotowała wybrane fragmenty polskich nowel.

Patronat nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

10 września 2019


Narodowe Czytanie 2019

9 września 2019


Wyprawka dla Małego Czytelnika

Drodzy czytelnicy! Gminna Biblioteka Publiczna w Sułowie przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10-ciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. W projekcie biorą udział: Biblioteka Główna w Sułowie oraz Filie w Michalowie i Sąsiadce.

6 września 2019


Zostań z LGD - teledysk naszego regionu

Gmina Sułów uczestniczyła w projekcje LGD "Ziemii Zamojskiej", którego wynikiem jest realizacja teledysku promującego nasz region. Z ramienia naszej Gminy wystąpiły dwie wokalistki gminnego zespołu "Pół na Pół" - Paulina Bulak i Marlena Mazur. Zapraszamy do oglądania końcowego efektu prac :)

5 września 2019


III Memoriał Feliksy Poździk w kolarstwie szosowym

Przejdź do - III Memoriał Feliksy Poździk w kolarstwie szosowym

 

 

1 września 2019