Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkurs fotograficzny "Odkryjmy piękno Ziemi Zamojskiej"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Zamojska organizuje konkurs fotograficzny pt. „Odkryjmy piękno Ziemi Zamojskiej”, którego celem jest ukazanie różnorodności i piękna przyrody, krajobrazu, folkloru oraz architektury na obszarze działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Zamojska tj. gmin: Miączyn, Łabunie, Sitno, Komarów-Osada, Nielisz, Skierbieszów, Grabowiec, Stary Zamość, Sułów.

Zgłoszenia należy nadsyłać od 15 maja do 15 czerwca 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 22 czerwca 2020 r.

W załączeniu regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do udziału!!!

13 maja 2020


Komunikat Biblioteki

27 kwietnia 2020


Kąciki czytelniczo – relaksacyjne – podsumowanie projektu

Przejdź do - Kąciki czytelniczo – relaksacyjne – podsumowanie projektu

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie w okresie od 07.01.2020 do 06.03.2020 r. realizowała projekt edukacyjny skierowany do dzieci z terenu gminy Sułów pod nazwą: „Kąciki czytelniczo – relaksacyjne dla przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas Szkół Podstawowych”. Partnerem projektu była Fundacja PZU.

W ramach projektu stworzono kąciki czytelniczo – relaksacyjne w trzech Szkołach Podstawowych z terenu gminy Sułów, a mianowicie w: SP w Sułowie, SP w Tworyczowie oraz SP w Michalowie. Zgodnie z założeniami projektu kąciki zostały wyposażone w komplety kolorowych puf z ekoskóry, zestawy książeczek dla dzieci o różnorodnej tematyce oraz albumy z bajkami – zakupy sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Ww. wyposażenie zostało przekazane na ręce dyrektorów wspomnianych placówek: Pani Małgorzaty Kuźmy, Pani Teresy Nawrockiej i Pani Joanny Pomarańskiej podczas zorganizowanych z tej okazji spotkań w każdej ze szkół. Przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie, do których projekt został skierowany z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w uroczystym otwarciu kącików, ciesząc się i bawiąc.

Zwracam się z podziękowaniami do wszystkich, dzięki którym powyższe przedsięwzięcie udało się zrealizować z jakże pozytywnym skutkiem.

24 marca 2020


Młodzież zapobiega pożarom - Turniej Wiedzy Pożarniczej

Przejdź do - Młodzież zapobiega pożarom - Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 03 marca 2020 r. w remizo-świetlicy w Sułowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

3 marca 2020


Czytaj więcej o: Młodzież zapobiega pożarom - Turniej Wiedzy Pożarniczej

"Z miłości do książek" - Festiwal Książki Regionalnej w Sąsiadce

Przejdź do - "Z miłości do książek" - Festiwal Książki Regionalnej w Sąsiadce

Dla niektórych jest najlepszym przyjacielem, dla innych odskocznią od szarej codzienności, bywa, że bawi do łez, czasem wzrusza, i absolutnie zawsze porusza nasze emocje. Od najmłodszych lat uczy nas używania wyobraźni. Książka – bo o niej mowa, stała się też motywem przewodnim Festiwalu, który został zainaugurowany w piątek 14 lutego w remizo – świetlicy w Sąsiadce.

17 lutego 2020


Czytaj więcej o: "Z miłości do książek" - Festiwal Książki Regionalnej w Sąsiadce

Kobieta gospodarna wyjątkowa - konkurs KGW

Na terenie województwa lubelskiego działa obecnie 1150 Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń funkcjonujących na ich prawach. Tworzą je kobiety wyjątkowe – pełne pasji, zaangażowane społecznie, przedsiębiorcze, ale też oddane rodzinie i tradycji. Aktywność Kół z roku na rok rośnie. Panie mogą pochwalić się bogatym dorobkiem –zarówno kulinarnym, jak i rękodzielniczym. Marszałek Województwa Lubelskiego, chcąc pokazać ich osiągnięcia, zachęca do udziału w specjalnym przeglądzie, podczas którego zaprezentowana zostanie twórczość członków KGW z terenu województwa lubelskiego.

 

17 lutego 2020


Czytaj więcej o: Kobieta gospodarna wyjątkowa - konkurs KGW

Kącik czytelniczy dla najmłodszych

Przejdź do - Kącik czytelniczy dla najmłodszych

Rozpoczęcie przygody „ze szkołą” to oczywiście mnóstwo radości, ale też i wyzwań. Wiedzą o tym rodzice, wiedzą nauczyciele i same dzieci, które w przedszkolu i najmłodszych klasach zdobywają pierwsze doświadczenia, poznają przyjaciół, uczą się funkcjonować w grupie. W przyjaznym środowisku łatwiej zdobywać pierwsze szkolne szlify, a nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty. Kiedy jednak przychodzi czas na chwilę wyciszenia doskonale sprawdza się kącik czytelniczy  - miejsce na odpoczynek i relaks, na spokojną lekturę ulubionej bajki.

Projekt wspomnianego kącika to inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie. Jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczebrzeszynie. Dzięki tej pomocy zakupiono trzy komplety kolorowych puf z ekoskóry. Wyposażenie zostało przekazane na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sułowie Małgorzaty Kuźmy 07.02.br. podczas małej szkolnej uroczystości. Niespodziewany podarunek za zgodą Pani Dyrektor został od razu przez dzieci wypróbowany. Radości nie było końca.

Cieszymy się, że wspomniana inicjatywa odpowiedziała na realne potrzeby najmłodszych, którym życzymy dużo satysfakcji płynącej z korzystania z nowego sprzętu.

13 lutego 2020


Rajd po Roztoczu KGW

3 lutego 2020


Wyjazdowe kolędowanie Orkiestry

Przejdź do - Wyjazdowe kolędowanie Orkiestry

Mijający okres Świąt Bożego Narodzenia oprócz tego, że kojarzy nam się ze wspaniałą rodzinną atmosferą, że prowadzi nas tradycyjnie do stóp Dzieciątka Jezus narodzonego w Betlejem to wiąże się nierozłącznie ze wspólnym celebrowaniem świątecznej radości. Jednym z jej elementów jest z całą pewnością kolędowanie. Bo śpiew i muzyka mają moc łączącą nas ponad wszelkimi różnicami. W tym świątecznym okresie odbyło się w parafiach naszej gminy wiele koncertów m.in. w wykonaniu naszej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sułów. Młodzi muzycy wystąpili: 25 grudnia w parafii pw. św. app Piotra i Pawła w Tworyczowie, 26 grudnia w parafii pw. św Maksymiliana Marii Kolbego w Deszkowicach Pierwszych, 6 stycznia w święto Trzech Króli w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Klemensowie oraz 26 stycznia w parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokrelipiu.

27 stycznia 2020


"Z miłości do książek" - zaproszenie na festiwal Książki Regionalnej do Sąsiadki

25 stycznia 2020