Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Najlepsze prezenty potrafimy zrobić sami

Przejdź do - Najlepsze prezenty potrafimy zrobić sami

Okres przedświąteczny to czas bardzo aktywny. Planujemy, przygotowujemy, organizujemy. oprócz codziennych zajęć i obowiązków znajdujemy też czas na adwentowe przeżywanie i oczekiwanie na najbardziej radosne dni w roku. Aby tę wspólną radość pomnożyć wybieramy także podarunki dla najbliższych. W dzisiejszych czasach można kupić wszystko, jednak nadal najcenniejsze prezenty to te, które ktoś wykonał dla nas własnoręcznie – wkładając w przygotowanie swój czas i serce...

 

6 grudnia 2019


Czytaj więcej o: Najlepsze prezenty potrafimy zrobić sami

Konkurs kulinarny "Świąteczne Smaki"

20 listopada 2019


Święto Niepodległości w Gminie Sułów - Galeria

Przejdź do - Święto Niepodległości w Gminie Sułów - Galeria

 

 

 

12 listopada 2019


Biblioteka w Sułowie laureatem programu grantowego Fundacji Orlen

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie została laureatem programu grantowego Fundacji Orlen pn. "Moje miejsce na Ziemi". Przyznane dofinansowanie w wysokości 7500 zł przeznaczone zostanie na organizację obchodów rocznicy pacyfikacji Kitowa w dniu 1 czerwca 2020 r., w tym rekonstrukcję historyczną wydarzenia. Dofinansowanie uzyskało jedynie 276 podmiotów spośród ponad 2100 ubiegających się w skali całego kraju.

6 listopada 2019


Wybory Super Babci Zamojszczyzny

4 listopada 2019


Święto Niepodległości 2019

8 listopada 2019


Święto Kobiety Wiejskiej w Sąsiadce

Przejdź do - Święto Kobiety Wiejskiej w Sąsiadce

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich – coroczne święto obchodzone dnia 15 października, począwszy od 2008 r., ustanowione rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w grudniu 2007 w celu podkreślenia kluczowej roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich, zabezpieczeniu potrzeb żywnościowych oraz ich walki z ubóstwem na świecie.

Tak brzmi definicja święta, które od kilku już lat obchodzone jest uroczyście w miejscowości Sąsiadka, gromadząc mieszkanki z terenu całej naszej gminy oraz gościnnie z gminy Radecznica. Także i w tym roku organizatorzy wydarzenia – Stowarzyszenie Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk, mieszkańcy Sąsiadki, Gmina Sułów oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk zadbali o szereg atrakcji dla wszystkich zaproszonych.

9 października 2019


Czytaj więcej o: Święto Kobiety Wiejskiej w Sąsiadce

Złote Gody 2019

Przejdź do - Złote Gody 2019

14 par z naszej gminy w tym roku obchodziło Jubileusz 50-lecia małżeństwa. Zorganizowana przez Urząd Gminy w Sułowie, uroczystość  tzw. „Złotych Godów” odbyła się 05 października w „Starej Remizie” w Sułowie. Przybyłe pary otrzymały medale i honorowe legitymacje od prezydenta Pana Andrzeja Dudy oraz gratulacje od Wójta Gminy Sułów Pana Leona Bulaka. Dla przybyłych gości wystąpił zespół Zaburzanki, który na scenie jak i przy wspólnej biesiadzie przy stołach porywał co rusz szanownych Jubilatów do tańca. Osobiste gratulacje Jubilatom złożył również, przybyły specjalnie do Sułowa, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Pan Krzysztof Gałaszkiewicz.

6 października 2019


Czytaj więcej o: Złote Gody 2019

Kiermasz krzewów

4 października 2019


Święto Pieczonego Ziemniaka

Przejdź do - Święto Pieczonego Ziemniaka

Wrzesień to pierwszy jesienny miesiąc, to okres intensywnych prac w gospodarstwach, ogrodach i sadach, a także czas, gdy tradycyjnie robi się wykopki. I to właśnie ziemniak stał się motywem przewodnim festynu rodzinnego pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka”, który odbył się w niedzielę 22-go września w remizo – świetlicy w Deszkowicach Pierwszych. Organizatorami wydarzenia byli: członkinie i członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Deszkowic Pierwszych, druhowie strażacy z lokalnej jednostki OSP, oraz wszyscy mieszkańcy miejscowości. Imprezę współorganizowała Gmina Sułów oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie.

24 września 2019


Czytaj więcej o: Święto Pieczonego Ziemniaka